Friday 21 February 2014

(21/2/14) 5άρα επί της ΣΠΕ και άγγιξε τον τίτλο! ΣΠΕ – ΑΠΟΕΛ 3-5

Μια ακόμα πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα futsal του Σωματείου μας που επικράτησε με 5-3 της ΣΠΕ στο Μελκονιάν και διατήρησε το +11 από την 2η Ομόνοια που κέρδισε με 7-1 τον Παρνασσό στο Ελευθερία.

Η ομάδα μας παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-0) μόλις στο 1ο λεπτό κατάφερε και ανέτρεψε τα σε βάρος της δεδομένα με τον Leo να σκοράρει δις και τον Αλεξίου κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ μας 3-1.

apoel.com.cy
Στο 2ο μέρος Ομήρου και Αλεξίου ανέβασαν εκ νέου το σκορ σε 5-1 για να μειώσει στα τελευταία στάδια του αγώνα η ΣΠΕ σε 5-3 το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον η ομάδα μας χρειάζεται μόλις μία νίκη στο μεγάλο ντέρμπι με την Ομόνοια την ερχόμενη
Πέμπτη στο Λευκόθεο για να πανηγυρίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας είναι ορισμένος για τις 27 Φεβρουαρίου στις 19:00.