Monday 5 January 2015

Live: ΑΠΟΕΛ 1-1 ΑΟΑΝ

- ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

- Γκολ ο Κολοκούδιας, ΟΛΗ η Κύπρος πανηγυρίζει.

- Το φάουλ έξω από την περιοχή με κομπίνα ο Κολοκούδιας, πετυχαίνει την ισοφάριση.

- Ασυνενοησία Τζιμπούρ - Μοράις φέρνει την ΑΟΑΝ στην επικίνδυνη αντεπίθεση, ο ΚΑΚΑ αναγκάζεται να κάνει "επαγγελματικό" φάουλ και σταματά έτσι τον επιθετικό.

88' Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ με τον ΝΤΕΒΙ, τίποτα το ιδιαίτερο.
- Εκτελεί το κόρνερ ο Ντε Βισνέντι, άτσαλα το σουτ ο Τζιμπούρ, η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.
85' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.
- Μόλις που γλυτώσαμε από το έμφραγμα, την υστάτη προλάβαμε τον Κολοκούδια.
- Τελευταία αλλαγή του ΔΩΝΗ: Οπισθοχώρηση για να κρατήσει το σκορ, αφού βγάζει τον Πιέρο Σωτηρίου για να βάλει αμυντικό χαφ, τον Αρτυματά.
78 Λανθασμένη υπόδειξη του Τζιμπούρ σε όφσαιντ μετά την κάθετη πάσα του ΝΤΕΒΙ.
- Σέντρα του Ντε Βινσέντι, κεφαλιά του Τζιμπούρ... δεν υπάρχει συνέχεια.
76' σουτ του Πιέρου, με κόντρα η μπάλα, στα χέρια του Αθανασίου.
75' σουτ της ΑΟΑΝ, η μπάλα έξω από τον Παναγιότοφ.
- Στην επίθεση η ΑΟΑΝ, κανείς δεν καταφέρνει να απομακρύνει την μπάλα, όλες οι κόντρες ευνοούν τους φιλοξενούμενους, τέλος της πολιορκίας με τον Κολοκούδια να επιχειρεί αποτυχημένο ανάποδο ψαλίδι.

71' Αλλαγή: Ο σκόρερ Εφραίμ, εκτός, στην θέση του ο Ντε Βινσέντι.
70' Δυνατή Μονομαχία του Πιέρου μέσα στην περιοχή, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
68' Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Νεκτάριο, διώχνει με γροθιές ο Αθανασίου.
65' ακόμα 1 κόρνερ με τον Αλεξάνδρου αυτή τη φορά, το οποίο φεύγει χωρίς καμία συνέχεια.
- Το κόρνερ πάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.
63' Ανατροπή του Εφραίμ μέσα στα καρέ, ο Ψευδιώτης αρνείται να δώσει το καθαρό πέναλτι, η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

- Ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου, πλησιάζει την περιοχή με κάθοδο από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή σερβίρει τον Εφραίμ στην γραμμή της μεγάλης επανορθωτικής.... καλοζυγισμένο σουτ από τον Γιώργαρο κι η μπάλα στα δίκτυα του χειρότερου τερματοφύλακα του πρωταθλήματος για το 1-0
59' ΓΚΟΟΛΛΛΛ με τον Εφραίμ
Συνεχής η πολιορκία μέσα στα καρέ της ΑΟΑΝ, πέφτουν κορμιά
58' Σέντρα του Νεκτάριου, εντός περιοχής, διώχνουν οι αμυντικοί.
57' Αλλαγή: Ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου στην θέση του Παπάζογλου.
Σέντρα από τον Ρίισε, δεν βρέθηκε κανείς να την σπρώξει στα δίκτυα
56' Τζιμπουρ - Εφραίμ στο 1-2, χάνεται η μπάλα.
Στο κόρνερ ο Σέρτζιο, διώχνουν οι αμυντικοί.
Η Σέντρα του Τζιμπούρ φέρνει το κόρνερ.
56' Σουτ του Πιέρου Σωτηρίου, αδύναμο, εύκολα ο Αθανασίου.

- Επικίνδυνο φάουλ από την ΑΟΑΝ, η μπάλα πάει εκτός.
- Στην αντεπίθεση η ΑΟΑΝ, βγαίνει ο Πάρντο εκτός περιοχής και διώχνει.
- Σέντρα σουτ του Παπάζογλου, αποκρούει με γροθιές ο Αθανασίου.

- Επιθετικά ασύνδετοι οι ποδοσφαιριστές μας.
- Σέρτζιο στην περιοχή, η μπάλα ακίνδυνα στον Αθανασίου.
3 ποδοσφαιριστές μας μέσα στα αντίπαλα καρέ, ο Τζιμπούρ στον Πίερο, αυτός αφήνει στον Εφραίμ, για να χαθεί η μπάλα τελικά.
49' άλλη μια σέντρα του Παπάζογλου από τα δεξιά, στην αγαλιά του Αθανασίου.
- Επικίνδυνα μπροστά η ΑΟΑΝ, βγαίνει στο μισό γήπεδο ο Πάρντο για να διώξει.
48΄Σέντρα από τον Παπάζογλου, διώχνουν οι αμυντικοί.
- Μια Άστοχη σέντρα από τον Παπάζογλου, φέρνει τις διαμαρτυρίες από τον κόσμο.
- Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
- Τέλος του Πρώτου ημιχρόνου.
- Λανθασμένη υπόδειξη όφσαιτ από την Αγγέλα Κυριάκου.
- Πολιορκία της εστίας της ΑΟΑΝ, σέντρες διαρκείας, συνεχόμενα μελέ, χάνεται η μπάλα.
45' Επικίνδυνο σουτ από το Θεωδόρου, χαμηλά, σώζει ο Πάρντο.
44' Σουτ του Παπάζογλου, ψηλά έξω.
- Κτυπά το κόρνερ ο Εφραίμ, διώχνουν οι αμυντικοί.
- Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ, η μπάλα ξανά πίσω στον Εφραίμ, βγαίνει η σέντρα, διώχνει η άμυνα σε κόρνερ.
- Δοκάρι από την δυνατή κεφαλιά του Πιέρου Σωτηρίου.

Ούτε και οι ευχές του ΠΑΤΕΡ, φαίνεται να πιάνουν τόπο.

- Κι όμως, απέναντι μας έχουμε την χειρότερη άμυνα του Πρωταθλήματος.
- Απειλεί η ΑΟΑΝ, πρώτο κόρνερ στο παιγνίδι, καμία συνέχεια.
- Σέντρα του ΚΑΚΑ, μαζεύει ο Αθανασίου.
- Φάουλ εκτός περιοχής, εκτελεστής ο Εφραίμ, δι'ωχνει με γροθιές ο Αθανασίου.
30' επέλαση του Πιέρου Σωτηρίου από τα δεξιά, δίνει έτοιμο γκολ στον Εφραίμ, που "καταφέρνει" να το χάσει.
30 λεπτά στο παιγνίδι, το σκορ παραμένει στο 0-0.
28' Σουτ του Γιώργου Εφραίμ, πάνω από τα δοκάρια.
- Ο Εφραίμ πλασαριστά το κόρνερ, προς τον Ρίισε, η μπάλα χάνεται.
- Επέλαση του Ρίισε από τα αριστερά, φέρνει άλλο ένα κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.
- Στην αντεπίθεση ο ΑΠΟΕΛ, βαθιά σέντρα, αποκρούει η Αθανασίου.
- Τετ α τετ ο Χάπερ με τον Πάρντο, βγαίνει και μαζεύει ο Ούρκο.
- Σούτ από τον Πιέρο, μέσα από την περιοχή, απελπιστικά ψηλά έξω.

- Κόρνερ με τον Εφραίμ, διώχνουν εύκολα οι Αγιαναπίτες.
22' Φάουλ με τον Εφραίμ στην άκρη της μεγάλης περιοχής, διώχνρι σε κόρνερ η άμυνα της ΑΟΑΝ.
Στο 20λεπτο το αγώνα, το σκορ παραμένει στο 0-0.
19' Δυνατό σουτ του Τζιμπούρ μετά από πάσα του Σωτηρίου, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ
- Εκτελεί το κόρνερ ο Εφραίμ, διώχνουν οι αμυντικοί.
- Ατομική ενέργεια του Εφραίμ που τους πέρασε όλους, μπήκε στην  περιοχή, έκανε το ψηλοκρεμμαστό σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο Αθανασίου.
- Σουτ του Κολοκούδια, η μπάλα στον Πάρντο.

16' Πρώτο σουτ στον στόχο από τον Εφραίμ, αδύναμο, πέφτει και μαζεύει εύκολα ο Αθανασίου.
- Συνεχίζεται η ανούσια πολιορκία από τον ΑΠΟΕΛ... χωρίς κανένα απολύτως αποτέλεσμα.
11' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ, η μπάλα καταλήγει στον Ρίισε, μονοκόμματο το σουτ του Νορβηγού, η μπάλα πάει εκτός.
Στο δεκάλεπτο, το 0-0 παραμένει. Στο μισό γήπεδο, το παιγνίδι.
7' Πρώτη σέντρα από τον Παπάζογλου στον Πιέρο, διώχνουν οι αμυντικοί.
5' εκτελεστής ο Εφραίμ, διώχνει ο Αθανασίου.
- Πρώτο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
2' πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ, η μπάλα προς το μέρος του Τζιμπούρ, φεύγει όμως άουτ.
0,01' μακρινό σουτ του Κολοκούδια από την σέντρα, προσπάθησε να κρεμάση ανεπιτυχώς τον ΠΑΡΝΤΟ.

- Έναρξη του αγώνα, στην σέντρα η ΑΟΑΝ.

- Είσοδος των 2 ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
- 1η δήλωση του Ν.Πετεβίνου, φιλοσοφώντας το βάθος του πάγκου του ΑΠΟΕΛ: "Χωρίς αυτό το βάθος δεν θα μπορούσαμε σήμερα να είμαστε πρώτοι στον βαθμολογικό πίνακα"

- Οι ποδοσφαιριστές μας προθερμένονται στον αγωνιστικό χώρο.

- 11αδα Αγίας Νάπας: Αθανασίου, Ψιάνος,  Felgate, Markovski, Marchev, Fusco, ΡΟΧΑΣ, Θεοδώρου, Panayotov, Haber, Κολοκούδιας

- Σε ένα "παγωμένο" από κάθε άποψη ΓΣΠ, με ελάχιστο κόσμο στις κερκίδες, με κρύο και βροχή στον αγωνιστικό χώρο θα διεξαχθεί ο αποψινός αγώνας ανάμεσα στην ομάδα μας και την Αγία Νάπα.

- Διαιτητής ο ΚΩΣΤΑΣ ΨΕΥΔΙΩΤΗΣ με βοηθούς, την ΑΓΓΕΛΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ και τον ΚΥΡΙΑΚΟ ΚΥΡΙΑΚΟΥ.

- Η σημερινή 11αδα:
ΠΙΕΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ DJEBBOUR
ΕΦΡΑΙΜ - MORAIS - GOMES - SERGIO
RIISE - KAKA - AMORIN - ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ
URKO PARDO

18:30 Καλησπέρα, μαζί θα είμαστε και στο αποψινό "Live" από την ιστοσελίδα μας και στο Τουίτερ  twitter.com/apoelgroup