Saturday 18 January 2014

Έπιασε 13άρι και διατήρησε το +5… φουτσαλικό ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ 5-2

Την 13η νίκη της στο πρωτάθλημα κατέκτησε η ομάδα futsal του Σωματείου μας που επικράτησε της ΑΕΛ με 5-2 στο Λευκόθεο και διατήρησε το +5 από την 2η Ομόνοια.
apoel.com.cy
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα κατάφερε να προηγηθεί σχετικά νωρίς με 3-0 κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ μας 4-0.
ΠΗΓΗ apoel.com.cy
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα γκολ κάνοντας το 5-0 για να μειώσει στα τελευταία στάδια του αγώνα η ΑΕΛ σε 5-2 το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Από δύο τέρματα πέτυχαν οι Johny και Nuninho με τον Leo να πετυχαίνει ένα γκολ.

Το επίσημο ντεμπούτο τους με την φανέλα του ΑΠΟΕΛ πραγματοποίησαν οι Πάμπος Δημητριάδης και Πόλυς Πηλακούτας.

Τα πρώτα του τέρματα με την φανέλα του ΑΠΟΕΛ πέτυχε ο Πορτογάλος Nuninho.

Στα 19 τέρματα στο πρωτάθλημα έφτασε ο Johny και βρίσκεται στην 2η θέση του πίνακα των σκόρερ πίσω από τον Κουλουμπρή της ΣΠΕ που οδηγεί την κούρσα με 20.

Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας η ΣΠΕ Στροβόλο την οποία φιλοξενούμε στο Λευκόθεο την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου.