Friday 28 February 2014

Ο ΑΠΟΕΛ συνεχίζει το ταξίδι στην καλαθόσφαιρα! 96-93 ΤΕΛΟΣ του αγώνα

Ο ΑΠΟΕΛ συνεχίζει το ταξίδι στην καλαθόσφαιρα! 96-93 ΤΕΛΟΣ του αγώνα, νενικήκαμεν, είμαστε στον τελικό. Άεκ ετοιμάσου ... ερχόμαστε ε ε ε ε ε ε ε ! ! !
Είμαστε στον τελικό. Πανάξια πρόκριση. Τα θερμά μας συγχαρητήρια στην ομάδα καλαθόσφαιρας.

Ο Πρόεδρος Πρόδρομος Πετρίδης και ο Α/Πρόεδρος κ.Βάσος Ηλιάδης πανηγύρισαν μαζί με όλους τους συντελεστές της νίκης στο γήπεδο.

Ένα παιχνίδι που ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς.
Οι διαιτητές ήταν πολύ εχθρικοί απέναντι στην ομάδα μας, έκαναν ότι μπορούσαν για να στείλουν την αγαπημένη του κόκου, ομάδα του κεραυνού στον τελικό... Αλλά δεν τα κατάφεραν.

Αυτόν τον Γουίτεμ του Κεραυνού κάποιος να τον πάρει ρε παιδιά... παικτούρα!
5 παιγνίδια για τους τελικούς, κι όχι για ημιτελικούς είπε ο προπονητής μας, χαρακτηρίζοντας τα σαν τα 5 καλύτερα παιγνίδια της σεζόν.... κρίμα που οι φίλοι μας δεν είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μπάσκετ υψηλών προδιαγραφών.

Για την παρολίγον κακή κατάληξη, φταίμε μόνο εμείς και η χαλαρότητα που δείξαμε όταν ήμασταν συνεχώς μπροστά στο σκορ με 10-15 πόντους διαφορά.

Δια πυρός και σιδήρου στον τελικό με 96-93 τον Κεραυνό μετά από 5λεπτη παράταση.
Μάγκες οι καλαθοσφαιριστές μας, ο τίτλος του apoel.com.cy

Ισόπαλο 81-81 το κανονικό μέρος του αγώνα, ακολούθησε 5λεπτη παράταση όπου η νίκη κρίθηκε στην κόψη του ξυραφιού... περαστικά στον κόκο

Τέλος 3ου δεκαλέπτου ΑΠΟΕΛ - Κεραυνός 70-66
Τέλος Ημιχρόνου ΑΠΟΕΛ - Κεραυνός 56-42