Sunday 19 October 2014

ΑΠΟΕΛfutsal 6-2 ΑΡΑΡΑΤ το ρεπορτάζ - Την Δευτέρα η αναμέτρηση με την Ανόρθωση

@apoelcomcy
@apoelgroup #APOEL - Με την αναμέτρηση της Ανόρθωσης με το ΑΠΟΕΛ που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα το βράδυ στη Λάρνακα ολοκληρώνονται οι εκκρεμότητες του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας Futsal.

Το παιχνίδι αφορά τη δεύτερη αγωνιστική και είχε αναβληθεί λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΑΠΟΕΛ.

Ο αγώνας της Δευτέρας θα αρχίσει στις 21:15.

Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ της 6άρας επί του Αραράτ 6-2 στο βίντεο στο τέλος του άρθρου.

Παρακολουθήστε μέσα από το επίσημο κανάλι του ΑΠΟΕΛ στο youtube (APOEL Official Channel) τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της 6άρας επί του Αραράτ (6-2) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής μέρας του πρωταθλήματος.

Σκόρερ της ομάδας μας ήταν οι Τουμαζής (2), Κουλουμπρής, Xuxa, Nuninho και Χριστοδούλου.
Τα στιγμιότυπα:
ΑΠΟΕΛ Futsal: Κέρδισε τον Αραράτ (6-2) και βλέπει Ανόρθωση
ΑΠΟΕΛ
Την 2η νίκη της στο πρωτάθλημα κατέκτησε η ομάδα futsal του Σωματείου μας η οποία επικράτησε με 6-2 του Αραράτ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής μέρας του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας μπορεί να μην έφτασε πολύ ψηλά επίπεδα απόδοσης κυρίως στο 2ο ημίχρονο, επιβλήθηκε όμως του αντιπάλου στον αγωνιστικό χώρο, πέτυχε 6 τέρματα και πήρε το ζητούμενο που ήταν οι 3 βαθμοί.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο σκορ με τον Χρίστο Χριστοδούλου με την συμπλήρωση 5 λεπτών αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο αμέσως επόμενο λεπτό αποτέλεσμα το οποίο παρέμεινε μόνο για μερικά λεπτά αφού ο Xuxa κατάφερε να βάλει ξανά την ομάδα μας μπροστά στο σκορ.

Το 2ο γκολ ανέβασε αγωνιστικά την ομάδα μας η οποία μέχρι την λήξη του ημιχρόνου πέτυχε άλλα τρία τέρματα με τους Κουλουμπρή, Nuninho και Τουμαζή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αραράτ μείωσε στο 22ο λεπτό σε 5-2 για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο της ομάδας μας ο Γιώργος Τουμαζής με το 2ο προσωπικό του γκολ.

Πλέον η ομάδα μας στρέφει το ενδιαφέρον της στο πολύ δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι της ερχόμενης Δευτέρας 20 Οκτωβρίου με αντίπαλο την Ανόρθωση στο Κίτιον στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης Αγωνιστικής.

Η τεχνική μας ηγεσία πέραν του τιμωρημένου Γιώργου Χριστοφή και του τραυματία Ανδρέα Πλατή δεν αντιμετωπίζει άλλα αγωνιστικά προβλήματα αφού Johny και Ιακώβου ξεπέρασαν τα προβλήματα τους και τέθηκαν στην διάθεση του προπονητή μας κ. Γιώργου Πλατή.