Φιλική νίκη ο ΑΠΟΕΛ 3-2 τον Αστέρα Τρίπολης

Τα είπαν φιλικά, ΑΠΟΕΛ και Αστέρας Τρίπολης, σήμερα το βράδυ.
Ο αγώνας διεξήχθει στο Μακάρειο στάδιο και άρχισε στις 20:00 η ώρα.

Τελικό αποτέλεσμα, ΑΠΟΕΛ 3-2 ΑΣΤΕΡΑΣ.

Ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε τον  αγώνα με τους εξής 11 στην αρχική ενδεκάδα:

Με Codina κάτω από τα δοκάρια και τους CHOCO - Αρτυματάς - Χριστοδούλου και Ιωάννου στην άμυνα. Στο κέντρο είχαμε τον Αρχηγό Χαραλαμπίδη με τον Vinicius και τον Semir Stilic επιτελικό μέσο. Στα άκρα ο Vander Vieira με τον Γιώργο Εφραίμ και τον Πολωνό Mateusz Piatkowski στην κορυφή της επίθεσης.
Ο Αστέρας προηγήθηκε στο σκορ στο 10' λεπτό με τον Απόστολο Γιάννου ενώ λίγο αργότερα σημάδεψε το δοκάρι του Κοδίνα.

Στη συνέχεια ο ΑΠΟΕΛ σκόραρε με τον Αρχηγό Κωνσταντίνο Χαραλαμπίδη ισοφαρίζοντας έτσι σε 1-1 στο 30' λεπτό της συνάντησης, για να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με 2-1, τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 34' του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πολωνό στράϊκερ Mateusz Piatkowski.

ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....

Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-1 υπέρ του ΑΠΟΕΛ.

Αλλαγές 2ου ημιχρόνου: Μέσα Τζιαμάς και ο Πιέρος Σωτηρίου, έξω ο Vander με τον Piatkowski.

Ακόμα μια αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ με τον Κίσσα να παίρνει τη θέση του Codina.

Στο 55' λεπτό ο ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι με τον Γιάννου.

Το 3-2 για την ομάδα μας πέτυχε στο 72' με κεφαλιά ο Κωστάκης Αρτυματάς.