ΑΠΟΕΛ 1-2 ΟΘΕΛΛΟΣ, άμυνα που το πας;

Φρανσίσκο Γκαρσία
Η άμυνα του ΑΠΟΕΛ συνεχίζει να έχει την τιμητική της.
Όποιοι κι αν καλεστούν να παίξουν το γκολάκι τους θα το φάνε.

Τα ίδια έγιναν και σήμερα στο φιλικό απέναντι στον νεοφώτιστο Οθέλλο Αθηαίνου. Μόνο που οι Αθηαινίτες δεν έμειναν στο 1 γκολ, με την λήξη του ημιχρόνου μας είχαν ήδη φιλοδωρήσει με 2 γκολ.

Παρόλο που ο αγώνας ήταν φιλικός και έγινε εν όψει του επαναληπτικού της Τρίτης απέναντι στην Άαλμποργκ, εν τούτοις ο προπονητής μας δεν θα έπρεπε να κρύβεται πίσω από τέτοιες δικαιολογίες.
ΑΠΟΕΛ 1-2 ΟΘΕΛΛΟ
Σε όλα τα παιγνίδια που δώσαμε, δεχθήκαμε τέρμα, είτε αγώνας προετοιμασίας ήταν, είτε φιλικό, είτε Ευρωπαϊκό.

Ο Δώνης ξεκίνησε τον σημερινό αγώνα που ήταν κλειστός για το κοινό, με την ακόλουθη 11άδα:
Χιώτης,
Παπάζογλου,Kaka - Χριστοφίδης, Ιωάννου,
Εφραίμ, Αρτυματάς, Αλεξάνδρου, Αλωνεύτης,
Manduca, Djebbour.

Ο Οθέλος με το καλημέρα άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό, 0-1, ενώ στο 7ο λεπτό πέτυχε το 2ο του γκολ, 0-2 με πέναλτι που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο Β μέρος είχαμε 6 αλλαγές μαζεμένες:
Εκτός οι Djebbour, Manduca, Αλεξάνδρου, Εφραίμ, Αλωνεύτης, Κίσσας,
και στην θέση τους μπήκαν οι Adorno, Χαραλάμπους, Παπαφώτης, Ασσιώτης, Σωτηρίου και Κίσσας.

Στο 49΄ ο ΑΠΟΕΛ μειώνει σε 1-2 με σκόρερ τον Άλτο Ατόρνο που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.