Saturday 27 September 2014

Live: ΑΠΟΕΛ 0-0 ΑΕΛ

ΔΩΝΗΣ:
"Ανεξάρτητα αποτελέσματος ή απόδοσης, είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια." - "Η ευκαιρία για εμάς ήταν το πρώτο ημίχρονο." - "Βρήκαμε φάσεις αλλά ο ρυθμός μας ήταν αργός." - "Κάναμε προσπάθειες αλλά μας έλειψε η ουσία" - "Μας λείπει η ηρεμία." - "Θα προσπαθήσουμε να το βελτιώσουμε." - "Ο Άγιαξ είναι ένα σημαντικό παιχνίδι για εμάς." - "Πάμε για να διεκδικήσουμε αποτέλεσμα."

Manduca: "Ήμασταν η καλύτερη ομάδα στο παιγνίδι, χάσαμε ευκαιρίες, είναι κακό το αποτέλεσμα" - "Έχουμε μπροστά μας τον αγώνα με τον ΑΓΙΑΞ τώρα, και θέλω να καλέσω τον κόσμο μας να έρθει στο γήπεδο για να είναι κοντά στην ομάδα και να μας βοηθήσει".

ΤΕΛΟΣ του αγώνα - Πρώτη απώλεια βαθμών - Κακό το αποτέλεσμα.

κίτρινη στον Ρομέρο για καθυστερήσεις
85' στριφτή κεφαλιά του Σέρινταν, έξω
84' κίτρινη στον Τιάγκο Γκόμεζ
83' κόρνερ για ΑΠΟΕΛ
82' το φάουλ για το ΑΠΟΕΛ, εκτελεί ο Μαντούκα, τεχνικά, αποκρούει ο Ρομέρο σε κόρνερ.
Κράτημα του Εφραίμ από τον Εσπάνια και κίτρινη
Εξαιρετική σέντρα του Στάθη στο πρώτο δοκάρι, σουτ ο Σέρι έξω
Ξεσηκώνεται ο κόσμος στις κερκίδες

Πούλημα της μπάλας από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ, γίνεται το σουτ απο την αέλ, ευτυχώς έξω
Φάουλ κερδίζει ο Καρλίτος, εκτελεί ο Μπεμπέ

Ο Καρλίτος συνεχίζει να αλωνίζει από την αριστερή πλευρά του ΑΠΟΕΛ
75' συνεχίζει το 0-0

Ανούσια κατοχή του ΑΠΟΕΛ
68' κόρνερ για την αέλ
66' Αλλαγή: Μέσα ο Ω!Σέρινταν στην θέση του Πιέρου
Ετοιμάζεται η 3η αλλαγή, πήρε εντολή ο Ω!Σέρινταν
59' επικίνδυνη φάση με τον Καρλίτος, πέφτει και μαζεύει ο Ούρκο
Κίτρινη στον Ρίισε
56' κόρνερ για την ομάδα μας με τον  Σέρτζιο, Αμορίν το σουτ, στα χέρια του πορτιέρο
55' στο 0-0 οι 2 ομάδες
52' κόρνερ η ΑΕΛ (4ο στο παιγνίδι)

51' ανεβάζει ρυθμό η ομάδα, σέντρα του Εφραίμ στον Στάθη, αυτός σέντρα σουτ, αποκρούει ο Ρομέρο
48' απίστευτη ευκαιρία με τον Σωτηρίου αποκρούεται από τον Ρομέρο

2 αλλαγές για την ομάδα μας. Ο Αλωνεύτης στη θέση του Χαραλαμπίδη και ο Gomes στη θέση του Αρτυματά.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

49' ΤΕΛΟΣ Α' Ημιχρόνου 51% - 49% το ποσοστό κατοχής της μπάλας

48' επικίνδυνος ο Ντανιελζίνιο, με ψυχραιμία ο Πάρντο του κλείνει το πεδίο
45' τέσσερα λεπτά καθυστέρηση λέει ο Τράττος, ο χρόνος έπρεπε να ήταν πολύ περισσότερος
43' τρελή κούρσα του Μαντούκα, βαθιά σέντρα στον Χαραλαμπίδη, λάθος κοντρόλ της μπάλας από την Μπίδη και χάνεται η φάση
40'  το σκορ παραμένει στο 0-0, το παιγνίδι έχει ξεφύγει με τα τόσα πολλά φάουλ
επέστρεψε ο Πιέρος

Κίτρινη στον ΚΑΡΛΑΟ
Κίτρινη στον Μπεμπέ
Το ΑΠΟΕΛ για λίγο με 10

33' ακόμα ένα φάουλ πάνω στον Πιέρο, ατιμώρητο, ο Πιέρος πάει εκτός για τις πρώτες βοήθειες
32' το ελεύθερο από τον Ρίισε προς την περιοχή απομακρύνεται
31' φάουλ του Μπομπέ, ανατροπή του Αμορίν, καμία κάρτα
30' σέντρα του Μπίδη, αποκρούεται

29' διαγώνιο πλασέ του Ντανιελζίνιο.. δίπλα από το δοκάρι της εστίας μας
28' Απόκρουση του Πάρντο
26' κόρνερ και φάουλ δίνει ο Τράττος πάνω στο τερματοφύλακα της αέλ
25' Μόνος ο Εφραίμ απέναντι στην Ρομέρο μετά από κάθετη μπαλιά, απόκρουση του πορτιέρο σε κόρνερ

ακόμα μια καλή ευκαιρία από τους παίκτες μας
23' μόνος ο Γκιγκίεβιτς απέναντι στον Πάρντο, σωτήρια διώχνει ο Ούρκο
21' σέντρα του Ρίισε, αποκρούει ο Ρομέρο
20' κεφαλιά του Σωτηρίου, δίπλα από το δοκάρι
πολύ καλή φάση, 2η για τον Πιέρο

17' αναγκαστική αλλαγή για τον Σιέλη, στη θέση του ο Εσπάνα, ο Βαλεντίνος αποχωρεί με το φορείο καταχειροκροτούμενος από όλους στο γήπεδο
Τετράπλεπτη στη διακοπή

12' εναέρια σύγκρουση του Πιέρου με τον Σιέλη, σοβαρός τραυματισμός του Βαλεντίνου με σκίσιμο στο πρόσωπο και να βγάζει αίμα από το στόμα

11' Πάσα του Χαραλαμπίδη στον Εφραίμ, μόνος ο Γιώργος απέναντι στον Ρομέρο, προλαβαίνει την μπάλα ο τερματοφύλακας της αέλ

10' βαθιά μπαλιά του Αμορίν, μόνος ο Σωτηρίου προσπαθεί για το πλασέ, αποκρούει ο Ρομέρο.
5' ένα φάουλ για την αέλ εκτός περιοχής

4' φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ από τα πλάγια, εκτελεί και αποκρούεται από τους αμυντικούς της αέλ, στη συνέχεια είχαμε το 1ο σουτ του αγώνα από μεριάς του ΑΠΟΕΛ, χλιαρό το σουτ, εύκολα ο  τερματοφύλακας.