Sunday 26 October 2014

Live: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΣΑΛΑΜΙΝΑ τελικό αποτέλεσμα

#APOEL
Γιώργος Δώνης:
"Ικανοποιημένος για το μεγαλύτερο διάστημα, αν αναλογιστεί κανείς και τα προβλήματα  που προέκυψαν με τραυματισμούς των παικτών μας ΚΑΡΛΑΟ ΓΚΟΜΕΣ ΣΕΡΙΝΤΑΝ και ΑΜΟΡΙΝ" - "Είναι σημαντικό που κερδίσαμε μετά από ευρωπαϊκό αγώνα. Πλέον βλέπουμε τον επόμενο αγώνα"

Δηλώσεις ΕΦΡΑΙΜ:
"Αυτό που θέλαμε από το σημερινό παιγνίδι, είναι οι 3 βαθμοί για να μείνουμε στην κορυφή. Στο Α' μύρος κάναμε καλύτερο παιγνίδι και είχαμε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, ενώ στο Β' μέρος ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα. Το ρόστερ του ΑΠΟΕΛ είναι πολύ πλούσιο και θέλουμε να κυριαρχήσουμε στο Κυπριακό πρωτάθλημα. Το γκολ ήταν μια συνολική προσπάθεια από όλους. Θέλουμε τον κόσμο να μείνει μαζί μας και θέλουμε περισσότερο κόσμο σε όλα τα γήπεδα."
#APOELFC
Συνεχίζει αήττητη η ομάδα μας να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 6 νίκες και 1 ισοπαλία σε 7 αγώνες!
Βίντεο με τις δηλώσεις Λάρκου και ΔΩΝΗ

Στο 60% - 40% η ανούσια κατοχή της μπάλας.

Λυτρωτικό το σφύριγμα το διαιτητή.
ΤΕΛΟΣ του αγώνα με νίκη του ΑΠΟΕΛ.
94' Φάουλ για το ΑΠΟΕΛ στην εκπνοή με τον Ρίισε

92' Σούτ του Λεόν από ευνοϊκή θέση... ανακούφιση σε όλους, η μπάλα πάει έξω.
Σουτ του Σέρινταν.... πάει έξω. Ήταν μια καλή εναλλαγή της μπάλας με τελική πάσα από τον Σωτηρίου στον Σέρινταν, ο Ιρλανδός σούταρε ψηλά άστοχα.
Εκτελεί χαμηλά ο Ντε-Βινσέντι, η μπάλα επιστρέφει στον ίδιο, δίνει στον Εφραίμ, σουτ κόντρα και έξω.

Εφραίμ στην σέντρα, παρέμβαση Σαλαμινέου με κέρδος 1 κόρνερ
86' Σουτ απελπισίας από τον Ντε Βινσέντι κοντράρει στον Εφραίμ
Λάθος του ΑΜΟΡΙΝ δίνει την ευκαιρία στη Σαλαμίνα να πλασάρει τον Πάρντο, ευτυχώς δίπλα από το δοκάρι και έξω.
Γυροφέρνει έξω από τα τετράγωνα του ΑΠΟΕΛ η Σαλαμίνα, διώχνουν συνεχώς οι αμυντικοί, οι Σαλαμινέοι επανέρχονται
82' Ο κόσμος χειροκρότησε τον σκόρερ τη στιγμή της αποχώρησης του
Εκτός ο Τζιμπούρ, μέσα ο Πιέρος Σωτηρίου.
80' αλλαγή η Σαλαμίνα
79΄Επικίνδυνο σουτ του Πεδρίτο, δίπλα από το δοκάρι του Πάρντο
Επικίνδυνη η Σαλαμίνα διώχνει η άμυνα
76' ο Τζιμπούρ μένει από δυνάμεις, χάνει όλες τις τελευταίες μπαλιές.

Ο ΑΠΟΕΛ έχει την κατοχή και τον έλεγχο, όμως το 1-0 είναι εύθραυστο  σκορ
Ετοιμάζεται ο Πιέρος
Τα "άχαστα", χάνει ο Σέρινταν με την κεφαλιά του στην κενή εστία, να μην γίνεται ποτέ.
72' Στο κόρνερ ο Ντέβι, φεύγει εκτός.

Πρώτη πάσα του Ντέβι στον Σέρινταν, λίγο έλειψε να φέρει το γκολ, κέρδος 1 κόρνερ
Ο Ντέβι στη θέση του Μαντούκα, ο Γουστάβο αποχωρεί καταχειροκροτούμενος από τον κόσμο μας
Ετοιμάζεται ο Ντε Βινσέντι για να μπει στο παιγνίδι
Συνεχίζονται οι βαθιές μπαλιές από πλευράς ΑΠΟΕΛ
64' Δύο αλλαγές η Σαλαμίνα
Ο Σέρτζιο στο κόρνερ.. χαμηλά και πάει χαμένο
Κόρνερ κερδίζει ο Ρίισε
Ο ΑΠΟΕΛ εντείνει τις προσπάθειες για ένα 2ο γκολ
59' κίτρινη κάρτα στον Εφραίμ, λάθος κίνηση του Εφραίμ... επειδή έχασε την μπάλα;
58' Φάουλ στον Αρτυματά από τον Λεόν και κίτρινη στον Σαλαμινέο
Βαθιά μπαλία του Σέρτζιο μαζεύει ο Στράους
56' κόρνερ για την Σαλαμίνα διώχνει ο Καρλάο
Σύγχυση στα καρέ της Σαλαμίνας καθαρίζουν την μπάλα πλάγια και κατοχή στον Στράους ενώ έπρεπε να είχε δοθεί κόρνερ για την ομάδα μας
Βαθιά σέντρα του Μαντούκα στον Σέρινταν, αποφέρει 1 πλάγιο.
Η αλλαγή του Γκόμες ήταν αναγκαστική, παρουσίασε πρόβλημα
51' εκτελεί ο Σέρτζιο το κόρνερ πάνω στον Στράους

Εκτελεί ο Μάριο, σώζει ο Στράους σε κόρνερ και πάλι
Ακόμα 1 κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ, πισινό τακουνάκι του Τζιμπούρ και πάλι κόρνερ
50' φάουλ για το ΑΠΟΕΛ
49' εκτελεί το κόρνερ ο Σέρτζιο,

48' φάουλ του Σέρτζιο, διώχνει σε κόρνερ ο Στράους
47' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιγνίδι σε παίκτη της Σαλαμίνας για φάουλ στον Μαντούκα
46' Αντεπίθεση της Σαλαμίνας, λάθος της άμυνας μας, εκτός θέσης ο Πάρντο, του σουτ της Σαλαμίνας έξω δίπλα απο το δοκάρι.
Πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ, κεφαλιά του Σέρινταν στην αγκαλιά του Στράους
Αλλαγή: είσοδος Αρτυματά στη θέση του Γκόμες
Έναρξη Β' ημιχρόνου

Με γκολ του Αλγερινού Τζιμπούρ στο 26' προηγείται ο ΑΠΟΕΛ της Σαλαμίνας στο Α' ημίχρονο.
#APOELFC
45' Τέλος Α' ημιχρόνου

Επανέρχεται η Σαλαμίνα, διώχνει σε πλάγιο ο Πάρντο.
45' κόρνερ για την Σαλαμίνα, διώχνει ο Πάρντο με γροθιές
43' μόνος ο Εφραίμ απέναντι στον Στράους, κάνει το σουτ υπό πίεση, αποκρούει ο τερματοφύλακας
41' φάουλ κερδίζει ο Εφραίμ από τον Μιντίκκη
38' κόρνερ για την Σαλαμίνα
Δύσκολη φάση...

Στην αντεπίθεση η Σαλαμίνα, ζητά πέναλτι για "ανατροπή" του Πεδρίτο, καμία παράβαση λέει ο διαιτητής
36' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ, εκτελεί ο Σέρτζιο φεύγει ανεκμετάλλευτο
Στο 64% η κατοχή μπάλας για τον ΑΠΟΕΛ
Σουτ του Μαντούκα διώχνει δύσκολα με γροθιές ο Στράους
33' βαθιά σέντρα του Εφραίμ, μαζεύει εύκολα ο Στράους
31' αντεπίθεση η Σαλαμίνα, ο Πάρντο βγήκε σχεδόν μέχρι το κέντρο του γηπέδου για να ανακόψει την επίθεση της Σαλαμίνας
30' φάουλ πάνω στον ΚΑΡΛΑΟ ξεσηκώνει διαμαρτυρίες κατά του Ψευδιώτη για μη υπόδειξη της κίτρινης κάρτας σε παίκτη της Σαλαμίνας
Μπροστά στο σκορ η ομάδα μας 1-0
Εκτελεστής ο Σέρτζιο στο κεφάλι του Βινίσιους, 2η κεφαλιά του Τζιμπούρ, και γκοολλλ
25' φάουλ κερδίζει ο Μαντούκα,
23' πολλές ευκαιρίες, χωρίς κανένα αποτέλεσμα
2ο συνεχόμενο κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Εφραίμ, η σέντρα του, μπέρδεμα στην περιοχή του Στράους, κανένα αποτέλεσμα.
22' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σέρτζιο,

20' σουτ από τον Τζιμπούρ, αποκρούει ο Στράους
Έλεγχος και κατοχή της μπάλας από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ
16 ' Σουτ του Σέρινταν, αδύναμα στον Στράους
Το κόρνερ στο κεφάλι του Σέρινταν το σουτ από τον Γκόμες πάει στον Στράους
Μόνος ο Τζιμπούρ εντός περιοχής, παρεμβάλει αμυντικός και κόρνερ
12' ελεύθερο με τον Λεόν, η μπάλα σκάει στην περιοχή, μπέρδεμα, αδύναμη προβολή και μαζεύει με ασφάλεια ο Πάρντο

9' πρώτο σουτ και από τον Μαντούκα, έξω.
Ελεύθερο με τον Σέρτζιο στον Μαντούκα, η σέντρα του προς τον Ρίισε, πάει έξω
7' πρώτο σουτ του Τζιμπούρ αποκρούει ο Στράους
6' πρώτο σουτ του Σέρινταν, αποκρούει ο Στράους

Πρώτη επίθεση της Σαλαμίνας λίγο έλειψε να σκοράρει με τον Πεδρίτο, το σουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Πάρντο.
Πρώτο σουτ από μεριάς ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ, μετά το κόρνερ του Σέρτζιο, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Σαλαμίνας
1' πρώτο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
0.32' δευτερόλεπτο, γκολ με τον Σέρινταν μετά από σέντρα του Ρίισε, το ακυρώνει ο ο διαιτητής αφού όπως υποδικνίει,, η μπάλα πέρασε τη γραμμή εκτός, πριν την σέντρα του Ρίισε
Έναρξη του αγώνα... πάμε ΑΠΟΕΛΛΑΡΑ

Ο Πάρντο πέρνει θέσει κάτω από τα γκολποστ της Βόρειας κερκίδας

Οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο, ενώ μικρά παιδιά μεταφέρουν πανό με προβολή του μηνύματος της Medic Alert αφού η 7η αγωνιστική είναι αφιερωμένη γι αυτό τον ιερό σκοπό.

Τυχερός αριθμός το 1571!

Έγινε πριν από λίγο η κλήρωση του λαχνού με δώρο το Volvo S60.

Με Sheridan και Djebbour στην κορυφή της επίθεσης και Pardo κάτω από τα δοκάρια.