Εφτά φουτσαλιστές μας στο Αντιπροσωπευτικό συγκρότημα!

Εφτά φουτσαλιστές μας κλήθηκαν στο Αντιπροσωπευτικό συγκρότημα από τον Ομοσπονδιακό προπονητή Γιάννο Μυλωνά.

Συγκεκριμένα κλήθηκαν για προπονήσεις οι Άθως Ευρυπίδου, Κωνσταντίνος Κουλουμπρής, Γιώργος Αλεξίου, Σάββας Ομήρου, Χρίστος Χριστοδούλου, Χρίστος Στυλιανού και Χρίστος Ιακώβου.

Η Εθνική Ανδρών Futsal συνεχίζει τον κύκλο της προετοιμασίας της ενόψει των υποχρεώσεων που μας αναμένουν στην προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η κλήρωση των ομίλων της προκριματικής φάσης για την ευρωπαϊκή ζώνη θα γίνει στις 2 Ιουνίου 2015 και σύμφωνα με το σχεδιασμό της FIFA  οι αγώνες θα γίνουν στις 22, 23 και 25 Οκτωβρίου 2015.                            ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

Η ΚΟΠ θα ενημερώσει την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία για την απόφαση της να διοργανώσει τον όμιλο της προκριματικής φάσης στην Κύπρο. Η απόφαση για τη χώρα που θα φιλοξενήσει τους αγώνες θα ληφθεί μετά την κλήρωση των αγώνων.

Η προετοιμασία της Εθνικής μας θα συνεχιστεί με προπονήσεις την Δευτέρα, 18.05.2015, την Τρίτη, 19.05.2015, την Πέμπτη, 21.05.2015 και την Παρασκευή, 22.05.2015 και ώρα 19:00 στο κλειστό Γυμναστήριο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία».

Συγκέντρωση προπονητικής ομάδας και ποδοσφαιριστών στις 18:30.

Η "τρελή" φωτογράφιση των νταμπλούχων!!

Μια εντελώς διαφορετική αναμνηστική φωτογραφία επέλεξε το τμήμα φούτσαλ για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του φετινού νταμπλ. Πέραν από τις καθιερωμένες ομαδικές φωτογραφίες που θα κοσμούν το Σωματείο μας υπήρξε και μια αλοιώτικη φωτογραφία.

Ανανέωση συνεργασίας με Jonathan Carrasco Morlan (Johny) - ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Ο Αθλητικός Ποδοσφαιρικός Όμιλος Ελλήνων Λευκωσίας ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με τον Ισπανό φουτσαλιστή Jonathan Carrasco Morlan (Johny) για την αγωνιστική περίοδο 2015-16.
Η παρουσία του Johny τα δύο χρόνια που βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας μας ήταν κάτι περισσότερο από εξαιρετική, βοηθώντας την παράλληλα στην κατάκτηση των δύο συνεχόμενων νταμπλ (2013-14 και 2014-15).
Συνολικά πέτυχε 53 τέρματα στις εγχώριες διοργανώσεις σε δύο αγωνιστικές περιόδους ενώ πολύ καλή παρουσία είχε και στο UEFA Futsal Cup έχοντας απολογισμό 5 ασίστ και 1 γκολ σε 6 αγώνες.
Την φετινή αγωνιστική χρονιά ο Ισπανός φουτσαλιστής μας είχε 20 τέρματα στο πρωτάθλημα και 6 στον θεσμό του κυπέλλου ενώ την περσινή περίοδο είχε 21 γκολ στο πρωτάθλημα και 6 τέρματα στο κύπελλο.

Σκόραρε παράλληλα και στους δύο τελικούς κυπέλλου την περσινή περίοδο με αντίπαλο τον Αραράτ   4-0  (1 γκολ) και φέτος με αντίπαλο την ΑΕΚ (2 γκολ).