Friday 27 March 2015

Δραματικό φινάλε στο Φούτσαλ, ομόνοια 2-2 ΑΠΟΕΛ - Σήμερα ΑΠΟΕΛ-ΕΘΑ στο Μπάσκετ και Δερύνεια-ΑΠΟΕΛ στο Βόλλεϊ

ΣΗΜΕΡΑ: Η καλαθοσφαιρική μας ομάδα αντιμετωπίζει στο Λευκόθεο, την ΕΘΑ στις 5:00 το απόγευμα για τον 3ο ημιτελικό. ΑΠΟΕΛ - ΕΘΑ. Η δικαστική τιμώρησε ψες, το ΑΠΟΕΛ με χρηματικό πρόστιμο και με 1 αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών με αναστολή για τον 1ο ημιτελικό με αντίπαλο την ΕΘΑ.

Η Πετοσφαιρική μας ομάδα ταξιδεύει στη Δερύνεια, για τον 2ο προημιτελικό, για να αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα στις 19:30. Αναγ. Δερύνειας - ΑΠΟΕΛ

ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ: Το Φουτσαλικό ΑΠΟΕΛ, παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο  +1 παρά την ισοπαλία που έφερε με την παράρτημα. ομόνοια 2-2 ΑΠΟΕΛ.

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρά το ισόπαλο 2-2 με αντίπαλο την Ομόνοια παρέμεινε η ομάδα φούτσαλ του Σωματείου μας με 1 βαθμό διαφορά από τον 2ο και έχοντας το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας.            ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...

Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε με 2-0 και κρατούσε τη νίκη μέχρι το 39ο λεπτό, μια στιγμή αδράνειας, ήταν αρκετή για να δώσει την ευκαιρία στους γηπεδούχους να σκοράρουν δις και να πάρουν ανέλπιστο βαθμό.

Μέχρι εκείνο το σημείο η ομάδα μας ήταν ανώτερη στο παρκέ, δημιούργησε και έχασε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ σκόραρε δύο τέρματα με τους Αλεξίου και Johny οι οποίοι βρήκαν δίκτυα σ’ ένα ακόμα ντέρμπι ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια.

Στο 18ο λεπτό ο Αλεξίου με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας αποτέλεσμα το οποίο οδήγησε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο 2ο ημίχρονο ο Johny μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια και άψογο τελείωμα έκανε το 2-0 με την Ομόνοια να σκοράρει δις στο τελευταίο λεπτό ισοφαρίζοντας τον αγώνα σε 2-2 αποτέλεσμα με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας στο πρωτάθλημα η Ε.Ν.Παραλιμνίου αγώνας που είναι ορισμένος για την Πέμπτη 2 Απριλίου στο Λευκόθεο (20:00).